jacy jesteśmy

wernisaż w piątek, 2 grudnia 2022, o godz. 19.oo (wystawa dostępna do 27 stycznia).

12. biennale środowiska plastycznego powiatu ostrowskiego, to wystawa i spotkanie w artystycznym gronie, to prezentacja najświeższego, dwuletniego dorobku, ale i wypatrywanie kierunku i nowych form współtworzenia krajobrazu kulturowego „naszej małej ojczyzny”. 45 osobowości, bezkres wyobraźni, mistrzostwo warsztatu i bogactwo form. postaci, pejzaże, krajobrazy i abstrakcje w malarstwie, grafice, fotografii, rysunku, i rzeźbie. oto oni:

Iwona Ashaolu Olabisi. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu (1985). Malarka, grafik komputerowy; uprawia także ceramikę i fotografię. Autorka kilku wystaw indywidualnych, uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i plenerów w kraju i poza jego granicami.

Izabela Borowicz. Malarka, emerytowana nauczycielka plastyki i instruktor galeryjnej Szkoły Rysunku, uczestniczka kilkunastu wystaw zbiorowych i plenerów.

Marcelina Wojtasik Bugzel. Absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu (edukacja artystyczna) oraz Uniwersytetu Wrocławskiego (komunikacja wizerunkowa – branding). Była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i Młodzieży. Zajmuje się projektowaniem graficznym, ilustracją i malarstwem. Autorka kilku wystaw indywidualnych, uczestniczka wielu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

Romana Cegielna-Szczuraszek. Absolwentka (licencjat) Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu (sztuki projektowe; obecnie studentka II roku studiów magisterskich tejże uczelni), Szkoły Artystycznej „Asket” (zdobienie mebli), kursów florystycznego i fotograficznego. Zajmuje się malarstwem, kolażem, asamblażem i instalacją, rzeźbą, szyje, projektuje wzory na tkaniny, odnawia stare meble i pisze wiersze. Uczestniczy w licznych wystawach zbiorowych.

Małgorzata Dąbrówka. Brała udział w zajęciach Studium Sztuk Wizualnych w Poznaniu i warsztatach plastycznych Ostrowskiego Centrum Kultury, były pracownik tamtejszej galerii Na dole, od kilku lat jest kuratorką wystaw w Starej Przepompowni. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych, indywidualnych, performance`ów i plenerów malarskich.

Paulina Dobrzyńska. Rzeźbiarka. Absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu (1992). Uczestniczka wystaw zbiorowych i plenerów. Pracowała w Młodzieżowym Domu Kultury oraz w Szkole Kwitnącej Myśli w Ostrowie Wielkopolskim, prowadziła także autorską pracownię plastyczną „Raszkowska 10”. Obecnie „ceramikuje się” w Pracowni Otwartej – Dzika Śliwka.

Mateusz Dolatowski. Absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu (Malarstwo i Edukacja Artystyczna, 2014). Uprawia malarstwo portretowe i pejzażowe. Uczestniczy w plenerach i wystawach zbiorowych.

Iwona Garbacz. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uprawia malarstwo, grafikę i rysunek, a jej prace znajdują się w kolekcjach w kraju i poza jego granicami. Uczestniczka kilkunastu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju, i za granicą.

Tadeusz Gaworzewski. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Profesor Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu – UAM w Poznaniu. Uprawia rysunek i malarstwo. Twórca malarskich miniatur chopinowskich i wielu portretów znajdujących się w zbiorach i kolekcjach prywatnych na całym świecie. Autor i uczestnik licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą (ponad 150). Laureat wielu nagród artystycznych. Juror m.in. ostrowskich Salonów Plastyki „EGERIA”. Swoje prace regularnie wystawia w galeriach autorskich w Ostrowie (Galeria Autorska Gaworzewski i Galeria Jednego Obrazu) i Odolanowie (Dom Pracy Twórczej – Galeria Brama R.18).

Lidia Głazik. Absolwentka (1998), a obecnie adiunkt Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu (Pracownia Rzeźby). Ukończyła także Studia Podyplomowe w zakresie Arteterapii (2002). Doktorat (2010) obroniła na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Uprawia rzeźbę kameralną i plenerową. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych, plenerów i wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

Jakub Godziszewski. Absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu (malarstwo i teoria sztuki). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, oraz pozłotnictwem płatkowym. Trzykrotny stypendysta Rektora Uniwersytetu Adama Mickiewicza. W 2015 roku wyróżniony tytułem Osobowości Ostrowskiej Kultury. Autor kilku wystaw indywidualnych oraz uczestnik wielu wystaw zbiorowych w kraju i poza jego granicami. Nauczyciel plastyki w ostrowskim Młodzieżowym Domu Kultury.

Magdalena Grzybowska. Absolwentka, a obecnie wykładowca Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Rzeźbiarka, autorka instalacji, akcji artystycznych i obiektów, w których wykorzystuje film, fotografie, rysunek, zjawiska świetlne, sytuacje, gest, dźwięk i ruch. Uczestniczka licznych wystaw indywidualnych, zbiorowych i plenerów w kraju i zagranicą. Laureatka wielu nagród artystycznych. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2006 roku.

Maria Eleonora Hebisz. Absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu i studiów doktoranckich na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego. Odbyła staże naukowo-artystyczne w Peru, Meksyku, Chile i Argentynie, a także w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy i Polskie Towarzystwo Studiów Latynoamerykanistycznych. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Malarka, grafik i akcjonerka. Interesuje się antropologią wizualna, relacjami pomiędzy sztuką a polityką, polityką edukacyjną, edukacją poprzez sztukę, edukacją wielokulturową i międzykulturową.

Janusz Jurek. Absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu. Zajmuje się projektowaniem graficznym, fotografią, animacją 3D oraz nowymi formami twórczości wizualnej. Wykonuje ilustracje w nurcie generative art, polegającego na tworzeniu grafik za pomocą kodu programu. Zawierają one jednak sporo elementów klasycznego rysunku. Uczestniczy w konkursach i wystawach zbiorowych, a jego prace są publikowane, wyróżniane i nagradzane na arenie międzynarodowej. Od 1996 prowadzi NEO – Studio Grafiki Użytkowej.

Jagoda Kaszuba. Absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem (głównie akwarela i gwasz), ilustracją, formami przestrzennymi (mini instalacje) oraz grafiką (zarówno warsztatową jak i komputerową). Autorka oprawy graficznej wydarzeń Ostrowskiego Centrum Kultury i nauczycielka rysunku w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim. Laureatka nagród i wyróżnień. Uczestniczka wystaw zbiorowych i plenerów w kraju i zagranicą, oraz autorka kilku wystaw indywidualnych.

Karol Kierzynka. Absolwent Wyższej Szkoły Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu (renowacja i restauracja dzieł sztuki) oraz Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu (ochrona dóbr kultury). Uczestnik licznych wystaw i zdobywca nagród. Autor plakatów Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, spektakli, festiwali i innych wydarzeń kulturalnych.

Aleksandra Kubica. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na wydziale… ekonomii. Zawodowo zajmuje się ceramiką. Uczestniczy w plenerach i wystaw zbiorowych. Wspólnie z Magdaleną Przegoń prowadzą artystyczną Pracownię Otwartą Dzika Śliwka, w której organizują warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Agnieszka Lisiak „Skórka”. Absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się głównie rzeźbą i ceramiką. Prezentuje swoje prace na licznych wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w kraju i zagranicą. Jest autorką wielu realizacji rzeźbiarskich. Uczestniczy w plenerach i warsztatach rzeźbiarskich, malarskich i ceramicznych. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą. Współtworzyła Studenckie Koło Ceramiczne „FORMA” na ASP we Wrocławiu. Jest wiceprezesem Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy oraz członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Prowadzi autorską galerię i Pracownię Artystyczną UNIKAT. Jest również pedagogiem i wykładowcą. Organizuje i realizuje spotkania ze sztuką, warsztaty rzeźbiarsko-ceramiczne i malarskie dla dzieci i młodzieży.

Piotr Łopatka. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, ilustracją, fotografią, grafiką użytkową. Projektuje plakaty, wydawnictwa albumowe, okładki płyt, znaki graficzne. Publikuje na łamach prasy krajowej i światowej. Prowadzi autorską pracownię projektową i studio fotografii – art studio. Tworzy od ponad 50 lat, wypracowując własny, rozpoznawalny styl. Ciągle jednak szuka nowych rozwiązań, eksperymentuje, sięga po nowe narzędzia. W ostatnich latach realizuje się też w cyklach graficznych, fotograficznych i malarskich. Autor 22 indywidualnych wystaw stałych, kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, uczestnik licznych wystaw zbiorowych, Laureat wielu konkursowych nagród i wyróżnień (wielokrotnie Wold Design Contest w Kanadzie). Jego prace znajdują się w budynkach użyteczności publicznej, a także w zbiorach galerii i kolekcjach prywatnych w wielu krajach świata.

Marta Marszałł. Absolwentka Wydziały Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu (2016). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz pozłotnictwem. Nagradzana za swoje prace, uczestniczy w licznych wystaw zbiorowych, jest także autorką kilku wystaw indywidualnych.

Gabriela Michalak. Absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu (multimedia). Zajmuje się fotografią, malarstwem i projektowaniem graficznym. Prowadzi zajęcia z fotografii oraz projektowania graficznego dla młodzieży oraz dorosłych. Uczestniczka wystaw zbiorowych i laureatka konkursów plastycznych.

Konrad Moszyński. Absolwent Wydziału Grafiki (2014; projektowanie graficzne, animacja) Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zajmuje się kreowaniem wizerunku marek, projektowaniem logotypów, krojów pism, okładek płyt, opakowań, publikacji, wydawnictw, tekstyliów, szyldów, neonów, aranżowaniem wnętrz, tworzeniem murali oraz wszelkich innych form wizualnych, w tym teledysków i animacji. Od kilku lat prowadzi własne studio graficzne muchaDSGN.com i realizuje kreacje artystyczne dla klientów z całego świata. Członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (od 2015) i grupy archiBUNT; w ramach projektu OSTERtype – zbiera informacje o starych szyldach, witrynach, logotypach i neonach w przestrzeni Ostrowa Wielkopolskiego (www.ostertype.com). Uczestnik kilku ważnych wystaw branżowych i laureat prestiżowych nagród i wyróżnień (portalu Behance, Cover awArts).

Sylwia Niełacna. Absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu (edukacja artystyczna). Zajmuje się malarstwem sztalugowym, fotografią oraz projektowaniem wnętrz. Uczestniczka kilkunastu wystaw zbiorowych i plenerów.

Elena Ovcharova. Absolwentka Wydziały Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu (2011). Zajmuje się lalkarstwem, a także malarstwem, ceramiką, grafiką, ilustracją, asamblażem, projektowaniem ubioru. Prowadzi zajęcia z ceramiki, malarstwa i lalkarstwa w Środowiskowym Domu Samopomocy w Odolanowie. Uczestniczy w wystawach zbiorowych.

Bogna Płókarz. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (1993, obecnie Uniwersytet Artystyczny) oraz Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu (2000; studia podyplomowe). Uprawia rysunek, malarstwo, collage, asamblaż, formy przestrzenne. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Jan Pływacz. Zajmuje się malarstwem, uczestniczy w wystawach i plenerach zdobywając wyróżnienia i nagrody.

Maria Podskarbi-Hebisz. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (1978; obecnie Akademia Sztuk Pięknych). Doktorat (1995) i habilitacja (2013) w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Profesor nadzwyczajny UAM w Poznaniu (od 2015), od 2013 kieruje Pracownią Rzeźby i Działań Przestrzennych na kaliskim Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym tej uczelni. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy i Ostrowskiego Towarzystwa Naukowego. Twórczyni pracowni „Jaskinia sztuki”. Rzeźbiarka tworząca w cyklach obiekty ceramiczne zajmuje się także fotografią i grafiką, a jej prace znajdują się w zbiorach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Uczestniczka licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju, i za granicą, nagrodzona wieloma wyróżnieniami i nagrodami.

Piotr Przybyła. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Instytutu Sztuki w Cieszynie (2009). Zajmuje się malarstwem. Uczestniczy w plenerach malarskich i wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, jest autorem wystaw indywidualnych, zdobywa nagrody i wyróżnienia w konkursach artystycznych.

Sławomir Roszkiewicz. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Uprawia rysunek i malarstwo. Uczestnik licznych konkursów, wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i poza jego granicami.

Dorota Sandecka. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie (1986) i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (malarstwo i rzeźba; z wyróżnieniem, 2013). Zajmuje się malarstwem i grafiką, projektowaniem graficznym, i fotografią. Uczestniczy w plenerach malarskich oraz w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, a jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

Sójka Mariusz. Absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu. Malarz, grafik i rysownik. Współtwórca „Galerii 80”. Uczestnik kilku wystaw i plenerów.

Sylwia Katarzyna Stodolna. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu – Pracowni Gobelinu i Tkaniny Przestrzennej oraz Pracowni Malarstwa. Zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną i grafiką komputerową. Uczestniczka kilkunastu wystaw zbiorowych.

Magdalena Szczuraszek Czaja. Absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu (podyplomowo, grafika komputerowa i tkanina artystyczna),
Zajmuje się projektowaniem wzorów na tkaniny, jest także instruktorką jazdy konnej i hipoterapeutką.

Maria Szeląg. Absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu. Wieloletnia kuratorka wystaw i projektantka graficzna Ostrowskiego Centrum Kultury, obecnie kieruje tą instytucją. Uprawia malarstwo, grafikę i rysunek, a jej prace znajdują się w kolekcjach w kraju i zagranicą. Uczestniczka wystaw i plenerów.

Marcin Szorski. Odolanowianin. Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu, (dyplom z malarstwa i projektowania witraży, 2001) oraz Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu (dyplom z malarstwa, 2017). Plastyk miejski w Odolanowie (2006), wyjechał do Irlandii, gdzie zdobywał doświadczenie w pracy ze szkłem, wykonując powierzone oraz własne projekty witraży oraz konserwacje i renowacje XVII i XIX- wiecznych witraży. Po powrocie do kraju (2009) otworzył własną, autorską pracownię witrażu, a jego prace spotkać można w kraju i wielu państwach Europy. Uczestniczy w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Antoni Szwed. Absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Malarz. Uczestnik licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Karolina Treska. Absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką i rzeźbą. Uczestniczka plenerów i wystaw zbiorowych, autorka kilku wystaw indywidualnych.

Iwona Trzcińska. Ukończyła z wyróżnieniem studia w specjalności Grafika Komputerowa na Wydziale Informatyki Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią i projektowaniem graficznym. Uczestniczy w plenerach artystycznych i wystawach zbiorowych, jest autorką kilku wystaw indywidualnych.

Paula Wange Burkietowicz. Architektka i ceramiczka. Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej (2003) i podyplomowych studiów ceramicznych Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Członek Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej (od 2010). Nagradzana za projekty architektoniczne, uczestniczy w wystawach zbiorowych. Od 2018 roku prowadzi autorską pracownię ceramiczną Elements Studio Ceramika, gdzie wykonuje obiekty przestrzenne oraz serie naczyń użytkowych. Uczestniczy w wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, a jej prace znajdują się wielu kolekcjach prywatnych.

Marta Łuczak Wasielak. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie i Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu. Uprawia malarstwo i rysunek. Jest wychowawcą w Bursie Szkolnej w Ostrowie Wielkopolskim

Szymon Wasielak. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem i Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem i projektuje płaskorzeźby. Specjalizuje się w portrecie i karykaturze, nie stroni jednak od pejzażu, architektury i abstrakcji, „bawi się” także rysunkiem satyrycznym, za które był nagradzany, a jego prace znajdują się w zbiorach prywatnym i muzealnych. Tworzy cykle rysunkowe znanych postaci, uczestniczy w wystawach zbiorowych, prowadzi pracownię artystyczną Simart i jest nauczycielem plastyki w ostrowskim Młodzieżowym Domu Kultury.

Paweł Więckowiak. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (1994; obecnie Uniwersytet Artystyczny). Zajmuje się sztuką wideo, fotografią, malarstwem i projektowaniem graficznym. Uczestniczy w wystawach zbiorowych, jest autorem kilku wystaw indywidualnych.

Czesław Woś. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Był wieloletnim nauczycielem plastyki ostrowskich liceów, doradcą metodycznym Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, wykładowcą kaliskich filii częstochowskiej WSP i poznańskiego UAM. Członek stowarzyszeń artystycznych Związku Polskich Artystów Plastyków i EKO-ART. Organizator Międzynarodowego Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i ilustrator poetów polskich. Realizuje grafikę warsztatową, ekslibris i rysunek. Uczestnik licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Jego prace znajdują się w zbiorach i kolekcjach prywatnych na całym świecie. W 2007 wraz z żoną Bożeną zostali Ostrowianinami Roku.

Barbara Zabłocka. Absolwentka, z wyróżnieniem, Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu i Studium Projektowania Wnętrz we Wrocławiu. Malarka. Uznana plastyk, projektant, grafik komputerowy, scenograf i instruktorka pracowni plastyki Ostrowskiego Centrum Kultury, której prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych. Autorka kilku wystaw indywidualnych i uczestniczka kilkunastu plenerów, i wystaw zbiorowych.

Zapraszamy.

Slider