gruchot.jpg
Logo.png

●przeczucia

Anna Ilska-Gruchot. Ostrowianka. Absolwentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Józefa Petruka, 1999). Tworzy cykle małych form rzeźbiarskich, prace łączące przedmioty i słowa, instalacje i performances oraz ilustracje. Swoje prace prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

 

● przekraczanie

Beata Fertała-Harlender. Poznanianka. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (dyplom 1996, w Pracowni Malarstwa i Rysunku; doktorat w 2016 na Wydziale Malarstwa i Rzeźby). Od 2007 wykładowca w Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu (rysunek, malarstwo i podstawy projektowania scenografii), a od 2016 dziekan Wydziału Humanistyczno-Artystycznego. Prowadzi też autorskie warsztaty edukacyjne.

Czytaj więcej...

● przenikanie struktur, rytmów, materii

Wernisaż w piątek, 4 października 2019, godz. 19.oo.
Zapraszamy!

Hanna Wojdała-Markowska. Radomianka. Absolwentka Wydziału Włókiennictwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Gobelinu i Dywanu, 1990). Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu (Wydział Sztuki). Uprawia malarstwo, tkaninę unikatową, autorski ubiór, za które otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia.

Czytaj więcej...

● kaligrafia miecza

Wernisaż w piątek, 4 października 2019, godz. 19.oo. Zapraszamy!

Gerardus Marie Groenemeijer (1955). Malarz. Absolwent Akademii Sztuki w Utrechcie (Holandia).Mieszka i tworzy w Danii. Był nauczycielem plastyki i edukacji teatralnej. Jego prace były przezentowane w Danii, Holandii, Szwecji, Grenlandii i Nowej Zelandii. Kaligrafia Miecza, to jego pierwsza wystawa przedstawiająca zapisane wymyśloną przez niego techniką kaligraficzną ruchy samurajskiego miecza. 

Czytaj więcej...

● pietro paolo tarasco

Wernisaż w sobotę, 7 września 2019, godz. 13.oo. Zapraszamy!

Pietro Paolo Tarasco. Włoski grafik i malarz (ur. 1956) z Matery. Jeden z najbardziej, znanych twórców ekslibrisów na świecie. Uczestnik ok. 300 konkursów graficznych i laureat blisko 70 nagród i wyróżnieień, w tym Grand Prix XVIII Międzynarodowego Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu w Ostrowie Wielkopolskim w 2016.

Czytaj więcej...

● bożena woś in memoriam

Wernisaż w sobotę, 7 września 2019, godz. 13.oo. Zapraszamy!

Bożena Woś. Nauczycielka języka polskiego i wieloletnia funkcyjna struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego. Społecznik – radna miejska i powiatowa – i animator oświaty (konkursy, przeglądy chórów nauczycielskich),i kultury – współorganizatorka i kuratorka (wraz z mężem Czesławem) wystaw środowiska oświatowego i światowej

Czytaj więcej...

● plakaty i ideografy

Wernisaż w piątek, 2 sierpnia 2019, godz. 19.oo. Zapraszamy!

Karel Míšek. Jeden z najwybitniejszych czeskich twórców plakatu. Absolwent Wydziału Projektowania Uniwersytetu Karola w Pradze (w pracowni prof. Františka Muzika, 1970) i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (w pracowni prof. Henryka Tomaszewskiego, 1973). Profesor na Uniwersytecie Jana Ewangelisty Purkyně w Ústí nad Labem, gdzie kieruje Pracownią Projektowania Graficznego na Wydziale Grafiki i Projektowania.

Czytaj więcej...

● kolor w czerni i w bieli

Wernisaż w piątek, 5 lipca 2019, godz. 19.oo. Zapraszamy!

Joanna Piech. Absolwentka Wydziału Grafiki w Katowicach Akademii Sztuk
Pięknych w Krakowie (1978). Jest wykładowcą cieszyńskiego Instytutu
Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Czytaj więcej...

 

● figury postulat prostoty 

Wernisaż w piątek, 7 czerwca 2019, godz. 19.oo
Zapraszamy!

Magdalena Kwapisz Grabowska. Gliwiczanka. Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, filii w Katowicach (1999). Jest autorką wielu wystaw indywidualnych i uczestniczką licznych wystaw zbiorowych, przeglądów i targów sztuki w Polsce, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii i USA. 

Czytaj więcej...

 

● Rosława spotykanie

Wernisaż w piątek, 7 czerwca 2019, godz. 19.oo
Zapraszamy!

Rosław Szaybo (1933-2019). Absolwent i profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Był dyrektorem artystycznym Agencji Reklamowej Young Rubicam(1968-1973), dyrektorem kreatywnym na Wielką Brytanię CBS (1973-1988) i kierownikiem artystycznym Spółdzielni Wydawniczej „Czytelnik” (1994-1996). Grafik i fotografik, był autorem wielu plakatów jazzowych, festiwalowych, filmowych i teatralnych, okładek płytowych i ilustracji.

Czytaj więcej...

historie rysunkowe

Wernisaż w piątek, 10 maja 2019, godz. 19.oo. Zapraszamy!

Tomasz Ryszczyński. Poznanianin, rocznik 1980. Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom magisterski w zakresie projektowania wnętrz w pracowni prof. Piotra Tetlaka oraz projektowania graficznego w pracowni prof. Grzegorza Nowickiego, 2004). Od 2012 asystent w Pracowni Scenografii II, a od 2016 (po obronie pracy doktorskiej pod kierunkiem prof. Bohdana Cieślaka), adiunkt w Pracowni Architektury Widowiska na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii macierzystej uczelni.

Czytaj więcej...

● architektura widowiska

Wernisaż w piątek, 10 maja 2019, godz. 19.oo. Zapraszamy!

Architektury Widowiska. Ćwiczenia projektowe, dyplomy licencjackie i magisterskie,rysunki, animacje i modele przestrzenne studentów Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (Pracownia Architektury Widowiska pod kierunkiem prof. dr. hab. Bohdana Cieślaka).

 

● halina szczepańska w nowej odsłonie

Wernisaż w piątek, 5 kwietnia 2019, godz. 19.oo. Zapraszamy!

Halina Szczepańska. Ostrowianka. Od wielu lat z pasją zajmuje się malarstwem.Jej „Kwiaty” znajdują się w licznych prywatnych kolekcjach i znalazły się w Galerii Promocyjnej PKO S.A. (2002). Eksperymentując, odsłania dziś nowe twórcze przestrzenie.