kurka.jpg
Logo.png

● n klub - sztuka i edukacja

To dawny Klub Nauczyciela (ul. Królowej Jadwigi 10 w Ostrowie Wielkopolskim), który po termomodernizacji i przebudowie rozpoczyna nowe życie. Od jesieni 2013 ogniskuje szerokie spektrum działalności kulturalnej i edukacyjnej powiatu i miasta. Miejsce znalazły w nim Galeria Sztuki Współczesnej oraz nauczycielskie związki zawodowe (ZNP i NSZZ Solidarność), stowarzyszenia i organizacje pożytku publicznego (Ostrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Chór Nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza).

Galeria kontynuuje cykle spotkań ze sztuką poprzez wystawy monograficzne i zbiorowe, prezentujące różnorodność dziedzin twórczych – malarstwo, grafikę, rzeźbę, tkaninę, plakat, etc., zarówno twórców rozpoczynających swoją przygodę ze sztuką (galeria promocyjna, młoda sztuka), jak i tych dojrzałych, lokalne środowisko plastyczne (Korzenie, Jacy jesteśmy, wystawy poplenerowe) i różnorodność szkół plastycznych.

Dla środowiska nauczycielskiego i stowarzyszeń to, oprócz siedziby, miejsce spotkań, szkoleń, narad i prób, ale także koncertów, wystaw, spotkań z poezją, filmem, sympozjów, itp.

Sala konferencyjna, wyposażona w multimedia, wraz z znajdującą się w obiekcie kawiarnią, spełnia oczekiwania także innych stowarzyszeń, organizacji biznesowych i społeczności lokalnej na różnorodne szkolenia i prezentacje, jak również spotkania okolicznościowe.

Zapraszamy!

View the embedded image gallery online at:
http://gsw.ostrowwlkp.pl/index.php/n-klub#sigFreeIdf440d2a8b3